Dwa tygodnie temu już po raz dziewiąty Politechnika Opolska była gospodarzem Erasmus Partnership Conference - EPiC 2016. W tegorocznej edycji udział wzięło prawie 30 uczestników, reprezentujących 21 uczelni zagranicznych z 13 państw. W związku rozszerzeniem przez PO współpracy w ramach programu Erasmus+ z instytucjami spoza Unii Europejskiej, w wydarzeniu uczestniczyli pracownicy uczelni partnerskich z Maroka, Rosji i Ukrainy.

EPIC Opole 2016 06 09 9489 640x360

W ramach EPiC’16 pracownicy zagranicznych uczelni zaprezentowali swoje uniwersytety oraz zrealizowali cykl wykładów tematycznych dla studentów Politechniki. Dodatkowo wzięli udział w szeregu interesujących wydarzeń integracyjnych i networkingowych, w tym m.in.:

  • prezentacji i pokazie parzenia herbaty w Instytucie Konfucjusza (prowadzący Prof. Huijuan Jiang , Ye Fangzhou i Zheng Menghui.)
  • w ekspresowym Kursie Podstaw Języka Polskiego (prowadząca dr Beata Świerczewska, Studium Języków Obcych)
  • warsztatach Movement as a Medicine (prowadzący dr Anna Rutkowska i mgr Sebastian Rutkowski, Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii)
  • warsztatach Career – multiple ways to success (prowadzący Maciej Gruszecki, Akademickie Biuro Karier, Dział Współpracy i Rozwoju)
  • warsztatach Structural projects – how to successfully apply for European Funds?
    (prowadząca Anna Stefanowska-Strzodka, Biuro Funduszy Strukturalnych, Dział Współpracy i Rozwoju)
  • warsztatach Managing Erasmus+ Program – best practices (prowadząca Elżbieta Cieślak, Uczelniany Koordynator Programu Erasmus, Dział Współpracy Międzynarodowej)
  • prezentacji Centrum Obsługi Studenta (prowadzące Joanna Niedoba i Elżbieta Walko, COS)
  • warsztatach Conference management – how to organize International Staff Week? (prowadzący Piotr Kokorczak, DWM)

Program konferencji uzupełniło zwiedzanie Opola i kampusów PO oraz wycieczki do Wrocławia i Mosznej.

EPiC’16 odbywała się równolegle z XVIII międzynarodową konferencją Odpowiedzialny rozwój regionalny w świetle aktualnych wyzwań społecznych, środowiskowych i gospodarczych. Oba wydarzenia tworzyły tegoroczny International Academic Week.

Serdecznie dziękujemy pracownikom naszej Uczelni za pomoc i zaangażowanie w realizację EPiC’16!