English Version Русская версия Українська версія
CZCIONKA:
KONTRAST:

Dział Współpracy Międzynarodowej

OFERTY_PRAKTYK.png

Studencie!

W związku ze zbliżającym się końcem roku akademickiego  pragniemy przypomnieć, że możesz skorzystać z fantastycznej oferty praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus+!

Po Twojej stronie leży znalezienie praktykodawcy i nawiązanie z nim pierwszego kontaktu. My zajmiemy się formalnościami, pomożemy w wypełnieniu dokumentów oraz wypłacimy Ci pieniądze na pobyt!Ile możesz dostać?
To zależy od kraju który wybierzesz, jednak stawki za praktyki w ramach Erasmusa to od 600 – 670 EUR na miesiąc. Pełne lub dodatowe wynagrodzenie zawsze możesz uzgodnić  z praktykodawcą. W sytuacji kiedy otrzymujesz stypendium socjalne, twój grant wyniesie od 850-900 EUR miesięcznie.

Jak długo trwa praktyka?

Minimum 8 tygodni do 3 miesięcy z możliwością ewentualnego przedłużenia.

Co da Ci zagraniczny staż?
Umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach, pozbycie się bariery językowej, nowe znajomości i kontakty biznesowe, rozwój kariery zawodowej i bezcenne doświadczenie!

Jakie są wymagania?
Musisz ukończyć pierwszy rok studiów, znać język angielski na poziomie min. B1 (lub inny lokalny język kraju) oraz wybrać praktykę zgodną z Twoim kierunkiem studiów. Warunkiem wyjazdu jest przejście rozmowy rekrutacyjnej z pracownikiem DWM'u. 


Gdzie szukać miejsca praktyk?
Jest wiele platform na bieżąco publikujących oferty praktyk z różnych międzynarodowych firm. Należą do nich między innymi:
 - ERASMUSINTERN |
 - Student internships and challenges in PRAXIS (praxisnetwork.eu)
 - Step - The Internships people for the U
 - Internship offers and interns in Asia, Europe, US, Australia, America and Africa | globalplacement.com
Zglądajcie również na grupy dedykowane praktykom zagranicznym na portalach społecznościowych. Studenci dzielą się tam swoimi doświadczeniami i polecają sobie nawzajem różne instytucje. Możecie również wysyłać swoje aplikacje bezpośrednio do firm, które was interesują. Możliwości jest wiele!

Jak i kiedy możesz aplikować?
Rekrutacja na wyjazdy na praktyki ma charakter ciągły, możesz w każdej chwili przyjść do Działu Współpracy Międzynarodowej (Łącznik, pok. 14) lub wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: Dokumenty SMP (po.opole.pl) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pamiętaj, że na praktyki mogą wyjeżdżać również absolwenci do 12 miesięcy po ukończeniu studiów (zakwalifikowanie się do programu musi nastąpić jeszcze przed obroną). 

Jeśli jesteś zainteresowany/a odwiedź zakładkę Krok po kroku na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy!

Dział Współpracy Międzynarodowej 

Media społecznościowe Politechniki Opolskiej