English Version Русская версия Українська версія
CZCIONKA:
KONTRAST:

Dział Współpracy Międzynarodowej

Zapraszamy do krótkiej relacji z wyjazdu szkoleniowego przedstawicielek Działu Współpracy Międzynarodowej Marty Dębowskiej i Aleksandry Domereckiej na uczelnię partnerską Alanya HEP University w Turcji.

Szkolenie odbyło się w dniach 9-13 maja i połączone było z uczestnictwem w Międzynarodowej Konferencji, na której gościło 88 uczestników z kilkunastu państw. W ramach wydarzenia uczestnicy mieli okazję wziąć udział w panelach dyskusyjnych dotyczących cyfryzacji programu Erasmus+, wymienić się doświadczeniami oraz przedyskutować zagadnienia związane z internacjonalizacją.
W trakcie pobytu delegacja z DWM uczestniczyła również w targach edukacyjnych promując ofertę Politechniki Opolskiej i programu Erasmus+ wśród tureckiej młodzieży. Program Konferencji został urozmaicony o wyjazdy studyjne służące poznaniu historii i kultury Turcji. Organizatorzy zadbali również o kontekst kulinarny, organizując tradycyjne tureckie śniadanie oraz wieczór powitalny przy akompaniamencie tureckiej folkowej muzyki.

W trakcie swojego kilkudniowego pobytu pracownicy DWM poznali specyfikę Alanya HEP University, która wydaje się być idealnym kierunkiem wyjazdów studentów Politechniki Opolskiej w ramach Erasmus+.  Uczelnia jest stosunkowo młodą instytucją i bardzo kameralną – studiuje tam ok. 400 studentów. Nauczanie prowadzone jest wyłącznie w języku angielskim, a sama kadra akademicka reprezentuje wiele różnych narodowości. Dla studentów dużym plusem może być też fakt, że budynek uniwersytetu zlokalizowany jest zaledwie półtora kilometra od wybrzeża.

Samo miasto jest pięknie położone, znaleźć w nim można kilometry plaż jak i malownicze góry. Jest jednym z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych w Turcji i co roku przyciąga setki tysięcy turystów. Ze względu na swój turystyczny charakter nie ma problemów z porozumiewaniem się w języku angielskim.

Wszystkim studentom Politechniki Opolskiej polecamy Alanyę jako kierunek na przyszłego Erasmusa!  

1654153851337

4

3

DSC 0158

6

2

8

5

Media społecznościowe Politechniki Opolskiej