English Version Русская версия Українська версія
CZCIONKA:
KONTRAST:

Dział Współpracy Międzynarodowej

W dniach 6 – 10 czerwca Politechnika Opolska gościła przedstawicieli kilkunastu uczelni z Europy, Afryki, Azji i Ameryki Południowej, którzy odwiedzili naszą uczelnię w ramach 11 edycji Erasmus Partnership Conference – EPIC 2022.

Wśród gości wydarzenia znaleźli się nie tylko pracownicy administracyjni zagranicznych szkół wyższych, ale też nauczyciele akademiccy, który przeprowadzili zajęcia dla studentów PO z wydziałów Ekonomii i Zarządzania, Inżynierii Produkcji i Logistyki oraz Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii.

Głównymi celami konferencji były międzynarodowa wymiana wiedzy i doświadczeń, możliwość wykorzystania dobrych praktyk, nawiązanie współpracy z nowymi parterami w ramach programu Erasmus+ oraz wyznaczenie kierunków przyszłej współpracy z obecnymi partnerami, a także zapoznanie pracowników PO z przedstawicielami uczelni partnerskich, w celu nawiązania kontaktów i zainicjowania wspólnych badań.

W trakcie wydarzenia Dział Współpracy Międzynarodowej zaprezentował ofertę Politechniki Opolskiej, przybliżył też zebranym polskie i regionalne tradycje, w tym te kulinarne. W programie wydarzenia nie zabrakło też warsztatów tematycznych. Panel „Succeeding in international student recruitment with content marketing” przeprowadzony został przez gościa specjalnego, Herwiga Dämona  ze szwajcarskiego University of St. Gallen. Warsztaty „Movement as a medicine - Move well. Live well” przygotowali dr Anna Rutkowska i dr Sebastian Rutkowski z WWFiF, a w wirtualną wycieczkę po polskich i opolskich winnicach, uczestników konferencji zabrała dr Daria Hołodnik (WWFiF), w ramach „Wine tourism in Poland”.  

Goście wzięli też udział w kursie języka polskiego zorganizowanym przez Centrum Językowe oraz panelu wymiany wiedzy i doświadczeń tzw. Brainstorm session, podczas którego poruszono zagadnienia związane z 4 głównymi priorytetami nowego programu Erasmus+: Włączenie i różnorodność, Transformacja cyfrowa, Środowisko i walka ze zmianą klimatu, Uczestnictwo w życiu demokratycznym, wspólne wartości i zaangażowanie obywatelskie.

Wywiady z uczestnikami konferencji opublikowane zostały w Wiadomościach Uczelnianych:

https://wu.po.opole.pl/wymiana-doswiadczen-i-wspolne-plany-na-politechnice-opolskiej-odbyla-sie-konferencja-erasmus-partnership/

Media społecznościowe Politechniki Opolskiej