English Version Русская версия Українська версія
CZCIONKA:
KONTRAST:

Dział Współpracy Międzynarodowej

Drodzy studenci!

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczelnia partnerska Polytechnic Institute of Bragança w Portugalii, ogłosiła otwarcie rekrutacji na BIP. W nadchodzącym semestrze do wyboru będzie aż 7 programów o zróżnicowanej tamatyce.

 

BIP - BLENDED INTENSIVE PROGRAM to intensywny kurs mieszany będący nowością w programie Erasmus+. Organizowany jest we współpracy z kilkoma uczelniami z różnych krajów, dając studentom szansę na rozwój kompetencji, poszerzenie wiedzy w określonej dziedzinie oraz zdobycie cennych kontaktów. W ramach BIP uczelnie wykorzystują innowacyjne metody uczenia się i nauczania, w tym współpracę online. Studenci uczestniczący w BIP realizują krótką mobilność fizyczną za granicą (zwykle 5 dni) połączoną z obowiązkową częścią wirtualną (zajęcia online na platformie wskazanej przez organizatora). Po więcej informacji odsyłamy do zakładki "ERASMUS+ BIP"

W semestrze letnim proponujemy udział w następujących programach:

  • Challenge-Based Innovation (6 ECTS) – Termin składania aplikacji 15.02.2023
  • Edukacja emocjonalna (6  ECTS) – Termin składania aplikacji 12.02.2023
  • Lokalne polityki publiczne (6 ECTS) – Termin składania aplikacji 12.02.2023
  • Smart Grids (6 ECTS) – Termin składania aplikacji 19.02.2023
  • Ochrona przyrody i sztuczna inteligencja (6 ECTS) – Termin składania aplikacji 28.02.2023

Wkrótce, zostaną opublikowane informacje dotyczące programów:

  • Biogospodarka o obiegu zamkniętym (6  ECTS)
  • Cyberbezpieczeństwo (6 ECTS)

Opisy kursów, daty i dane osób kontaktowych można znaleźć TUTAJ

Zakwalifikowani studenci otrzymają stypendium w ramach programu Erasmus+ w wysokości 70 EUR za każdy dzień mobilności fizycznej. Oprócz pobytu na uczelni partnerskiej (maj-czerwiec w zależności od wybranego programu) uczestnicy zobowiązani są do realizacji mobilności wirtualnej (spotkania online z profesorami z instytucji organizujących).

Aby wziąć udział należy zgłosić chęć uczestnictwa w Dziale Współpracy Międzynarodowej do dnia 10 lutego 2023 r. i pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim. Zakwalifikowani kandydaci otrzymają dostęp do aplikacji online.

Osoba kontaktowa: Aleksandra Domerecka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe Politechniki Opolskiej