Lubisz poznawać nowych ludzi?

Interesują Cię inne kraje - ich języki, kultura?

Znasz dobrze język angielski, niemiecki, hiszpański lub portugalski?

Chcesz poprawić swoje zdolności organizacyjne?

Chciałbyś mieć dostęp do najlepszych imprez, eventów i wyjazdów?

Jeżeli chcesz pomagać innym, a przy tym dobrze się bawić, jesteśmy idealną sekcją dla Ciebie!

 

ZOSTAŃ MENTOREM!

Weź pod swoje skrzydła studenta z wymiany zagranicznej, objętego programem Erasmus: pomóż w odbiorze z lotniska lub dworca, wyrobieniu legitymacji czy codziennych problemach na uczelni. Dodatkowo baw się przez cały semestr w międzynarodowym, ciekawym i różnorodnym towarzystwie. Zyskaj wspaniałe znajomości i przyjaźnie, niezapomniane wspomnienia, które wzbogacą studenckie życie :)
 
Zadaniem Mentora jest pomoc studentowi, który w ramach programu Erasmus będzie studiował na Politechnice Opolskiej w aklimatyzacji w naszym mieście i na uczelni. Mentor kontaktuje się z przydzielonym studentem Erasmusa jeszcze przed przyjazdem osoby do Opola i od tej pory zostaje jego/jej opiekunem. Najważniejsze podczas całego okresu bycia Mentorem jest utrzymywanie stałego kontaktu z osobą, nad którą sprawujesz opiekę, aby "Twój" Erasmus zawsze mógł na Ciebie liczyć. Czas, który razem spędzicie, to przede wszystkim niesamowite doświadczenia, szansa na nowe przyjaźnie, podszlifowanie języka i naprawdę super zabawa!
 

KTO MOŻE ZOSTAĆ MENTOREM? 

Mentorem może zostać każdy student, który zna język obcy (angielski lub rodzimy konkretnego studenta zagranicznego) na poziomie komunikatywnym, ma trochę wolnego czasu i chce pomóc.  W projekcie szczególnie mile będą widziani byli studenci Erasmusa, a także osoby, które mają zamiar wyjechać na taką wymianę. To jedyna i niepowtarzalna okazja do poznania nowych osób z całej Europy i ich kultury, nawiązania nowych przyjaźni, a przede wszystkim podszkolenia języka obcego. W semestrze zimowym roku akademickiego 2010/2011 w ramach programu LLP-Erasmus na naszą uczelnię przyjechało prawie 100 studentów, m.in. z Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Węgier, Niemiec i Turcji.

JAK ZOSTAĆ MENTOREM? 
Wypełnij formularz zgłoszeniowy i prześlij go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dalszą częścią rekrutacji jest najczęściej krótka rozmowa, na którą umówimy się z Tobą po zgłoszeniu.
Dołącz do nas!