Kandydaci na studia na Politechnice Opolskiej są przyjmowani zgodnie z Ustawą z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym oraz Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego od dnia 12 pażdziernika 2006 r. w sprawie podejmowania i odbywaia przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych.

Wykaz wymaganych dokumentów na studia pierwszego stopnia:

  1. Wypełniona ankieta-podanie o przyjęcie na studia na Politechnice Opolskiej.
  2. Oryginał świadectwa maturalnego (atestat+dodatek) z apostille wraz z tłumaczeniem na j. polski (tłumaczenie przysięgłe lub poświadczone notarialnie)
  3. Zaświadczenie lekarskie (dla obywateli Ukrainy format 086-у(о), bez szczepień i dodatkowych badań) oraz tłumaczenie na j. polski*
  4. Aktualne fotografie 3 szt. o wymiarach 3,50 cm × 4,50 cm (zdjęcie paszportowe, z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy).
  5. Skan paszportu zagranicznego (strona ze zdjęciem i danymi) oraz wizy (lub karty pobytu).
  6. Zgodnie z Ustawą o Cudzoziemcach, art. 25 ust. 1 pkt.2 lit. a, po przyjęciu na studia na PO i przyjeżdzie na terytorium RP student jest zobowiązany dostarczyć do dziekanatu (COS) ubezpieczenie zdrowotne NFZ (lub innego ubezpieczyczelia) wraz z ubezpieczeniem od nieścieśliwych wypadków.

Dodatkowo dla kandydatów na studia drugiego stopnia:

  1. Dyplom ukończenia studiów I stopnia (+ dodatek) z apostille oraz tłumaczeniem na j. polski (tłumaczenie przysięgłe lub poświadczone notarialnie).

* zaświadczenie lekarskie, na kierunki: fizjoterapia, turystyka i rekreacja oraz wychowanie fizyczne na specjalnym formularzu umieszczonym w elektronicznym systemie rekrutacyjnym (lub pobranym w DWM).

Dokumenty do zapoznania się przez osoby zakwalifikowane na zadach innych niż obowiązujące obywateli polskich Zarządzanie Rektora PO Nr 7/2015 i Nr 85/2014.

Osoby kontaktowe w Dziale Współpracy Międzynarodowej:

  • Yana Polska, Specjalista ds. współpracy ze Wschodem i rekrutacji cudzoziemców (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; + 48 77 449 85 15)