Bieg Erasmusa

W ramach obchodów 30-lecia programu Erasmus+, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji organizuje imprezę sportową - Bieg Erasmusa, który odbędzie się 30 września wbieg erasmusa 2 Warszawie. Do biegowego pojedynku staną 6-osobowe sztafety, które pokonają łączny dystans 30 km. Bieg ma charakter charytatywny, drużyny dokonują opłaty startowej na rzecz Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, a dokładnie: realizacji projektu WalkCamp skierowanego do osób po amputacjach.

Wszystkie niezbędne informacje i formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej: http://erasmusplus.org.pl/bieg/

Zachęcamy wszystkich studentów i pracowników Politechniki Opolskiej do wzięcia udziału!

bieg erasmusa 1

 

Historie z Erasmus-a

Niezależnie od tego, czy ludzie zwiększyli swoje szanse na znalezienie pracy, nauczyli się nowego języka, zyskali jaśniejszy pogląd w kwestiach "europejskiego obywatelstwa", czy też odkryli w sobie pasję do wolontariatu, śmiało można powiedzieć, że Erasmus+ przyczynił się do wielu tych sukcesów. Poznaj historie ludzi z całego świata, którzy skorzystali z programu - zapraszamy na "Erasmus Stories"

<klik>

Fotolia 142354601 Subscription Monthly M

Nabór na letni kurs języka tureckiego

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą letniego kursu języka tureckiego️, którego patronatem jest Ambasada Turcji w Polsce.
Nabór wniosków trwa do 16 czerwca!
Szczegóły znaleźć można na stronie ambasady:

tr

 

Ayush Scholarship Scheme 2017-18

The Embassy of India in Warsaw is pleased to offer scholarships under the AYUSH Scholarship Scheme of the ICCR to pursue studies in Ayurveda & Yoga in India during the academic session 2017-18. The ‘Application Form’ and ‘Guidelines’ for the scheme are attached below. The same can also be downloaded from the ICCR’s website www.iccr.gov.in

Czytaj więcej...

Jubileuszowa Erasmus Partnership Conference

Dwa tygodnie temu Politechnika Opolska gościła kilkudziesięciu przedstawicieli zagranicznych uczelni, którzy w ramach Erasmus Partnership Conference (EPiC) zorganizowanej przez Dział Współpracy Międzynarodowej odwiedzili Opole. Tradycyjnie jak co roku EPiC był częścią International Academic Week, który rozpoczynał European Robot Challenge, następca organizowanego trzykrotnie Opolskiego Festiwalu Robotów. Rok 2017 był jednak datą szczególną z uwagi na fakt, że tegoroczna edycja Erasmus Partnership Conference odbywała się już po raz dziesiąty.

Więcej o konferencji przeczytać można w Wiadomościach Uczelnianych -> klik

EPiC 2017 photo