Wirtualny Tydzień Gotowania

Rok 2020 jest wyjątkowy pod wieloma względami. Nie tylko zmienił naszą rzeczywistość, ale też przeniósł sporą część życia codziennego w świat wirtualny. Nie inaczej sprawa ma się na uczelni. Wybuch pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 spowolnił wiele działań akademickich, a niektóre całkowicie zatrzymał. Tak stało się chociażby w przypadku wydanej z początkiem roku, pierwszej w historii książki kucharskiej Politechniki Opolskiej. Czekając na powrót do normalności jej premiera została odłożona w czasie aż do teraz - nie jest bowiem tajemnicą, że od ponad dekady listopad na PO, pomimo niesprzyjającej pogodowo aury, jest miesiącem gorącym pod względem aktywności kulinarnych. Jest to więc najlepszy moment na zaprezentowanie szerszemu gronu odbiorców SMAKÓW ŚWITA Z POLITECHNIKĄ OPOLSKĄ! 

1

(wersja elektroniczna do pobrania)

Książka to efekt współpracy DWM nie tylko ze studentami, ale też z Instytutem Konfucjusza, kołami naukowymi MENTOR PO i SKN ŻUBR, Radiem EMITER, stołówką STREFA oraz Sekcją Promocji i Kultury. Stanowi zbiór przepisów na potrawy, które na przestrzeni lat pojawiły się na stołach w ramach Międzynarodowego Dnia Gotowania. Z jej pomocą każdy może udać się w kulinarną podróż dookoła świata, zwłaszcza teraz kiedy podróżowanie jest utrudnione przez wirusa. 

Jednakże wydanie „Smaków Świata” to tylko jeden z elementów tegorocznej, kulinarnej układanki. Ucząc się tej nowej rzeczywistości i podążając za trendem wydarzeń w trybie on-line, Dział Współpracy Międzynawowej nie tylko postanowił opublikować książkę, ale też zorganizować Wirtualny Tydzień Gotowania! W jego ramach na Facebook-owym fanpage-u DWM każdego dnia, aż do początku grudnia ukazywać się będą przepisy na narodowe potrawy tegorocznych studentów programu Erasmus+. Pojawią się też ich opinie na temat kuchni polskiej i tego co najbardziej przypadło do gustu ich kubkom smakowym.

Zapraszamy więc do wspólnej, wirtualnej podróży kulinarnej: https://www.facebook.com/IROOUTech  

Cahit     opinion Elicio  

 

Międzynarodowa Konferencja: "ATHLETE TRAINING MANAGEMENT" - Lithuanian Sports University (LSU)

Pragniemy poinformować Państwa o drugiej edycji Międzynarodowej Konferencji "ATHLETE TRAINING MANAGEMENT" organizowanej przez uczelnię Lithuanian Sports University (LSU). Wydarzenie rozpocznie się 03.12.2020 o godz.10:00 i odbędzie się całkowicie w trybie on-line. W trakcie konferencji poruszone zostaną istotne tematy dotyczące współczesnego sportu.

Rejestracja - LINK
Więcej informacji - LINK

Dni Campus France 2020/2021: wszystko o studiach we Francji

Informujemy, iż Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce, Agencja Campus France oraz sieć korespondentów Campus France zapraszają na dziewiątą edycję Dni Campus France, które zorganizowane zostaną online od 19 listopada 2020 do 30 marca 2021 roku.

Dni Campus France adresowane są do osób zainteresowanych budowaniem ścieżki kariery z językiem francuskim, studiami we Francji, stypendiami rządu francuskiego, podwójnymi dyplomami francusko - polskimi, inicjatywą uniwersytetów europejskich oraz nauką języka francuskiego.

W PROGRAMIE:

  • ogólne webinaria o studiach we Francji: zapisy i procedury administracyjne, finansowanie, zakwaterowanie, ubezpieczenie
  • webinaria tematyczne z udziałem gości specjalnych, którzy opowiedzą o studiach na kierunkach: sztuka i architektura, prawo, środowisko i energia, sztuczna inteligencja i matematyka, zdrowie i biotechnologia, stosunki międzynarodowe i politologia, studia we Francji po angielsku
  • warsztaty dla pasjonatów języka francuskiego, kultury i savoir vivre’u à la française
  • konkursy z nagrodami!

Szczegółowy program wydarzenia: LINK 

 

Erasmus International Week - Alba Iulia

W imieniu naszej uczelni partnerskiej - University of Alba Iulia, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Erasmus International Week organizowanym w formie on-line. Wydarzenie będzie odbywać się w dniach 9-13 listopada 2020, a zgłoszenia można przesyłać do 5 listopada, godz. 10:00 poprzez LINK

PROGRAM WYDARZENIA (link)