VULCANUS in Japan 2018-2019

Rusza kolejna edycja programu VULCANUS in Japan realizowanego przez EU-Japan Centre for Industrial Cooperation.
Program adresowany jest do studentów min. czwartego roku studiów (I rok, II stopnia) zdobywających wiedzę na kierunkach inżynierskich oraz tych związanych z dziedzinami high-tech.

logo

Czytaj więcej...

Nabór kandydatów na studia doktoranckie w EUI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uprzejmie informuje, że 2 listopada 2017 r. rozpoczął się kolejny nabór kandydatów na studia doktoranckie w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji (European University Institute – EUI).

Stypendia DAAD 2017/2018

Zapraszamy do zapoznania się z ofertę stypendialną DAAD na rok akademicki 2017/2018. Oferta ta skierowana jest do studentów, absolwentów, doktorantów oraz naukowców z polskich uczelni. Pomocne informacje oraz kontakt do DAAD w Warszawie znaleźć można na stronie internetowej:
https://www.daad.pl/pl/

internationale studierende liegen lachend auf der wiese Copyright iStockphoto 948x320

Bieg Erasmusa

W ramach obchodów 30-lecia programu Erasmus+, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji organizuje imprezę sportową - Bieg Erasmusa, który odbędzie się 30 września wbieg erasmusa 2 Warszawie. Do biegowego pojedynku staną 6-osobowe sztafety, które pokonają łączny dystans 30 km. Bieg ma charakter charytatywny, drużyny dokonują opłaty startowej na rzecz Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, a dokładnie: realizacji projektu WalkCamp skierowanego do osób po amputacjach.

Wszystkie niezbędne informacje i formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej: http://erasmusplus.org.pl/bieg/

Zachęcamy wszystkich studentów i pracowników Politechniki Opolskiej do wzięcia udziału!

bieg erasmusa 1