English Version Русская версия Українська версія
CZCIONKA:
KONTRAST:

Dział Współpracy Międzynarodowej

MENTOR PO jest grupą kilkunastu charyzmatycznych studentów, którzy organizują międzynarodowe wydarzenia akademickie i promują programy mobilnościowe. Swoje działania skupiają również na pomocy studentom z zagranicy w zaaklimatyzowaniu się w naszym pięknym mieście, sprawiając by ich Erasmusowa przygoda była niezapomnianym doświadczeniem. Główną misją MENTOR PO jest reprezentowanie studentów zagranicznych, a tym samym zapewnienie możliwości zrozumienia kulturowego i rozwoju osobistego w ramach zasady STUDENCI POMAGAJĄ STUDENTOM.

 

LUBISZ POZNAWAĆ NOWYCH LUDZI?

INTERESUJĄ CIĘ INNE KRAJE - ICH JĘZYKI, KULTURA?

CHCESZ POPRAWIĆ SWOJE ZDOLNOŚCI ORGANIZACYJNE I JĘZYKOWE?

CHCIAŁBYŚ MIEĆ DOSTĘP DO NAJLEPSZYCH IMPREZ, EVENTÓW I WYJAZDÓW?

JEŻELI CHCESZ POMAGAĆ INNYM, A PRZY TYM DOBRZE SIĘ BAWIĆ, MENTOR PO JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE!

 

ZOSTAŃ MENTOREM!

Weź pod swoje skrzydła studenta z wymiany zagranicznej, objętego programem Erasmus+, pomóż w odbiorze z lotniska lub dworca, wyrobieniu legitymacji czy codziennych problemach na uczelni. Dodatkowo baw się przez cały semestr w międzynarodowym, ciekawym i różnorodnym towarzystwie. Zyskaj wspaniałe znajomości i przyjaźnie, niezapomniane wspomnienia, które wzbogacą studenckie życie!

Zadaniem Mentora jest pomoc studentowi, który w ramach programu Erasmus+ będzie studiował na Politechnice Opolskiej, w aklimatyzacji w naszym mieście i na uczelni. Mentor kontaktuje się z przydzielonym studentem Erasmusa jeszcze przed przyjazdem osoby do Opola i od tej pory zostaje jego/jej opiekunem. Najważniejsze podczas całego okresu bycia Mentorem jest utrzymywanie stałego kontaktu z osobą, nad którą sprawujesz opiekę, aby "Twój" Erasmus zawsze mógł na Ciebie liczyć. Czas, który razem spędzicie, to przede wszystkim niesamowite doświadczenia, szansa na nowe przyjaźnie, podszlifowanie języka i naprawdę super zabawa!

 

 

KTO MOŻE ZOSTAĆ MENTOREM?

 Mentorem może zostać każdy student, który zna język obcy (angielski lub rodzimy konkretnego studenta zagranicznego) na poziomie komunikatywnym, ma trochę wolnego czasu i chce pomóc. W projekcie szczególnie mile będą widziani byli studenci Erasmusa, a także osoby, które mają zamiar wyjechać na taką wymianę. To jedyna i niepowtarzalna okazja do poznania nowych osób z całej Europy, ich kultury i nawiązania nowych przyjaźni, a przede wszystkim podszkolenia języka obcego.

 

 

OSOBA DO KONTAKTU

Aleksandra Domerecka – Opiekun Koła Naukowego MENTOR PO

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Phone: +48 77 449 85 16

lub

Marta Dębowska – Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Phone: +48 77 449 85 16

Media społecznościowe Politechniki Opolskiej