English Version Русская версия Українська версія
CZCIONKA:
KONTRAST:

Dział Współpracy Międzynarodowej

8 marca został otwarty nabór wniosków do konkursu organizowanego przez stypendystów Polsko-Amerykańskiego Programu Fulbright 2022-2023 - the 2023 Women in STEM -Poland Short Essay Contest.

Konkurs zachęca uczniów szkół średnich, studentów uniwersyteckich oraz studentów studiów doktoranckich/ uczestników Szkół Doktorskich do napisania w języku angielskim krótkiego eseju o kobiecie z dziedziny nauk ścisłych, technologii, inżynierii lub matematyki (ang. Science, Technology, Engineering, or Mathematics; STEM). Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa, a najlepsze prace otrzymają nagrodę ufundowaną przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta oraz Ambasadę USA w Warszawie.

Zadaniem uczniów/studentów jest napisanie krótkiego eseju w języku angielskim i wykazanie się jak największą kreatywnością. Celem tego konkursu jest kontynuacja obchodów Miesiąca Historii Kobiet w całej Polsce poprzez uwidocznienie osiągnięć kobiet w dziedzinach nauk ścisłych, technologii, inżynierii lub matematyki (STEM).

Nabór wniosków rozpoczął się 8 marca 2023 i potrwa do 16 kwietnia 2023. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 30 maja 2023.

Zachęcamy uczestników do dołączenia do strony na Facebooku: @WomeninSTEMessay2023, aby otrzymywać informacje o konkursach, wyzwaniach i globalnych możliwościach nawiązywania kontaktów ze studentami i profesjonalistami z całej Polski i ze Stanów Zjednoczonych.

Ważne linki do konkursów:

Media społecznościowe Politechniki Opolskiej